Упокоївся протоієрей Димитрій Садов’як

portret

23 листопада 2015 р. в другій половині дня, після тривалої важкої хвороби серця, на 68-му році життя упокоївся протоієрей Димитрій Садов’як, настоятель храму Покрова Пресвятої Богородиці у Солом’янському районі Києва, заступник голови Синодального управління військового духовенства.

Висловлюємо сердечні співчуття дружині Анні, дочкам Ірині та Ользі, рідним і близьким, парафіянам Покровського храму. Просимо підносити заупокійні молитви.

Ввечері 23 листопада труна з тілом спочилого буде встановлена у Покровському храмі, за звичаєм буде безперервно читатися Євангеліє. Відспівування відбудеться у Києві, а поховання, за заповітом спочилого – на батьківщині, у м. Коломия.

Про точний час відспівування і поховання буде повідомлено додатково.

Царство Небесне і вічний спокій новопреставленому протоієрею Димитрію!

Протоієрей Димитрій Миколайович Садов’як народився 2 серпня 1948 р. в селищі Обертин на Івано-Франківщині. Після закінчення середньої школи проходив строкову службу у Збройних силах. З 1970 р. по 1972 р. кадровий офіцер Збройних сил Міністерства Оборони. 1972 р. вступив до Московської духовної семінарії. Рукоположении в сан священика 27 квітня 1975р. ректором Академії архиєпископом Володимиром (Сабоданом). 1976 р. закінчив Духовну семінарію та вступив до Московської духовної академії, яку закінчив у 1980 р., захистивши кандидатську працю на тему: «Понтифікат Папи Льва XIII (1878-1903рр.)». 3 1979 р. по 1988 р. – священик храму Св. Архистратига Михаїла в м. Коломия Івано-Франківської області. У 1988 р. – член ювілейного Помісного Собору і святкування Тисячоліття Хрещення Руси від духовенства Івано-Франківської єпархії.

З 1989 р. по 1994 р. секретар патріарших парафій РПЦ у Канаді. В 1994 р. – викладач Нового Завіту Теологічного відділення Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

В 1995 р. зарахований на докторську студію в Християнську Теологічну Академію м. Варшава. В квітні 1997 р. пройшов нострифікацію ступені магістра теології при Християнській Теологічній Академії.

2 липня 1998 р. захистив докторську дисертацію на тему: «Петро Могила – Митрополит Київський» в Християнській Теологічній Академії.

У 1998 р. указом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета призначений проректором Київської Духовної Академії і Семінарії. Рішенням Священного Синоду від 15 грудня 1999 року призначений головою синодального Управління духовно-патріотичного виховання у зв’язках із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.

З 2002 р. – настоятель Покровського храму на Солом’янці в Києві.

Рішенням Священного Синоду від 12 травня 2015 р. за станом здоров’я згідно прохання звільнений від обов’язків голови Синодального управління та члена Вищої Церковної Ради і призначений заступником голови Синодального управління військового духовенства.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордена Архистратига Михаїла, Ордена рівноапостольних Кирила і Мефодія, Ордена Юрія Переможця, Ордена святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ та III ступенів та Ордена Христа Спасителя.

Президентом України нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

За співпрацю Церкви і війська удостоєний низки нагород від силових структур України.

Прес-центр Київської Патріархії

Автор admin

Створення веб-проектів та їх контент-підтримка.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.